نرم افزار محاسبه پکیج زمینی و دیواری


محاسبه پکیج زمینی و دیواری
چکیده :

دستگاه پکیج بخاطر کوچک و جمع و جور بودن و همچنین بخاطر فراهم کردن همزمان آب گرم مطبوع و آب داغ جهت رادیاتورها یکی از ضروریات محیط زندگی انسان تلقی می گردد. لذا در این مقاله به توصیف دستگاه پکیج،تفاوت پکیج با دیگ،انواع پکیج،قطعات پکیج و محاسبه ظرفیت پکیج می پردازیم. سپس برای سهولت در محاسبه پکیج ، نرم افزار "محاسبه پکیج دیواری و زمینی" در سایت ترموسافت (لینک زیر) را به شما معرفی می کنیم.

پکیج دیواری و زمینی

پکیج چیست؟

پکیج وسیله ایست که مانند دیگ موتورخانه عمل می کند. یعنی برای هر دو منظور گرمایش آب مصرفی و گرمایش هوای داخل ساختمان استفاده می شود . پکیج بر این اساس طراحی شده است که دارای ابعاد کوچک باشد و فضای کمی را در یک آپارتمان اشغال کند. بنابراین تمامی تجهیزات لازم در آن برای تولید آبگرم ، بصورت فشرده قرار دارد.

تفاوت پکیج و دیگ موتورخانه :

بخاطر کوچک بودن و فشرده بودن تجهیزات داخل پکیج، طبیعتا ظرفیت حرارتی پکیج از دیگ شوفاژ کمتر است. یعنی یک پکیج دیواری معمولا برای مصرف یک یا حداکثر دو آپارتمان طراحی می شود. اما دیگ موتورخانه می تواند ظرفیتهای حرارتی بسیار بالاتری را تامین نماید. بطوریکه برای همه ساختمانهای کوچک و بزرگ کاربرد دارد.در موتورخانه ، دیگ یکی از اجزای آن می باشد.یعنی فقط برای گرمایش آب داغ کاربرد دارد و پمپ ها و مخازن تولید آبگرم بهداشتی از آن جدا می باشند. اما یک پکیج شامل مشعل،مبدل ها، پمپ،سنسورها و دیگر لوازمی است که در کل یک موتورخانه استفاده می شود.

انواع پکیج :

پکیج ها معمولا در دو نوع پکیج دیواری و پکیج زمینی ساخته می شوند. برای آپارتمانها و در جایی که محدودیت فضا وجود دارد از پکیج دیواری استفاده می کنند. اما برخی شرکتها اقدام به ساخت پکیج های بزرگتر نموده اند که تا چندین آپارتمان را هم ساپورت می کنند. لذا بخاطر بزرگتر شدن تجهیزات داخلی آنها و بالا رفتن وزن پکیج، طبیعتا بصورت زمینی ساخته می شوند. گفتنی است برخی از پکیج های زمینی مجهز به یک منبع آبگرم کوچک نیز می باشند.

پکیج زمینی شرکت شوفاژ کار پکیج زمینی شرکت شوفاژکار

اجزا و قطعات داخلی پکیج :

برای محاسبه بار سرمایشی ساختمان به دو طریق می توان عمل کرد:


1- محاسبه سر انگشتی بار برودتی (تخمین بار برودتی) :

پکیج ها نیز مانند یک موتورخانه دارای دو مدار می باشند. مدار اول برای تولید آب داغ سیرکوله است که برای رادیاتورها، داکت اسپلیت و دیگر لوازم گرمایشی استفاده می شود . مدار دوم نیز برای تولید آبگرم بهداشتی بکار می رود. هر کدام از این دو مدار دارای تجهیزات متفاوتی می باشد که به آنها می پردازیم.

1- مدار تولید آب داغ : قطعات اصلی این مدار شامل مشعل,مبدل اصلی پکیج,فن دود,شیر کنترل گاز,منبع انبساط,پرشر سوئیچ هوا,پرشر سوئیچ آب,برد الکترونیک,پمپ سیرکوله,هود و محفظه احتراق می باشد.

2- مدار تولید آبگرم بهداشتی : این مدار شامل یکعدد مبدل آبگرم مصرفی از نوع صفحه ای (در پکیج دو مبدله) ,سنسور دمای آب گرم مصرف,شیر سه طرفه و منبع ذخیره آبگرم (در پکیج زمینی) می باشد.

اجزای پکیج دیواری و زمینی

محاسبه پکیج دیواری و زمینی:

برای محاسبه ظرفیت حرارتی پکیج ، ابتدا باید هر دو بار حرارتی فضای ساختمان و بار حرارتی آبگرم را محاسبه نمود. اما در پکیج زمانی که آبگرم بهداشتی تولید می شود ، مدار گرمایش رادیاتورها قطع می شود . پس هرکدام از این دو بار حرارتی که بزرگتر است را باید در انتخاب پکیج لحاظ نمود .

نرم افزار پکیج دیواری و زمینی:

شما می توانید در نرم افزار ترموسافت- بخش پکیج ، به راحتی ظرفیت پکیج شوفاژ دیواری یا زمینی خود را محاسبه نمایید. برای این منظور باید هر دو بار حرارتی فضای ساختمان و بار حرارتی دبی آب گرم بهداشتی را توسط دو نرم افزار داخلی آن محاسبه نموده و سپس ظرفیت پکیج را محاسبه نمایید.

اگر بار حرارتی فضا را نمی دانید می توانید توسط لینک زیر به برنامه محاسبه بار حرارتی ساختمان وارد و آنرا محاسبه نموده و نتیجه آنرا به برنامه پکیج منتقل نمایید.

اگر بار حرارتی آبگرم را نیز نمی دانید می توانید توسط لینک زیر به برنامه محاسبه بار حرارتی آبگرم وارد و آنرا محاسبه نموده و نتیجه آنرا به برنامه پکیج منتقل نمایید.

کلمات کلیدی: پکیج,پکیج دیواریپکیج دیواری و زمینی,,پکیج شوفاژ,پکیج شوفاژ دیواری,پکیج شوفاژ زمینی,پکیج زمینی,شوفاژ دیواری,شوفاژزمینی,پکیج دو مبدله,پکیج یک مبدله,پکیج تک مبدله,پکیج شوفاژ دیواری گاز سوز,مشخصات پکیج دیواری,مشخصات پکیج شوفاژ دیواری,محاسبه پکیج,محاسبات پکیج,انتخاب پکیج,فرمول محاسبه پکیج,نرم افزار محاسبه پکیج,نرم افزار انتخاب پکیج,تعیین ظرفیت پکیج,بار حرارتی پکیج,بار حرارتی آبگرم,بار حرارتی ساختمان,پکیج چیست,کاربرد پکیج,پکیج دیواری چیست,قطعات پکیج,فرق پکیج و دیگ شوفاژ,فرق پکیج و بویلر,مزایای پکیج,کاربرد پکیج,پکیج چه کاربردی دارد,فرق پکیج دیواری و زمینی,تفاوت پکیج زمینی و پکیج دیواری,تفاوت پکیج زمینی و دیواری,تفاوت پکیج و دیگ موتورخانه,انواع پکیج,تعمیر پکیجانواع پکیج شوفاژ دیواری,کاربرد پکیج,کارکرد پکیج,پکیج چگونه کار می کند,راهنمای خرید پکیج,مزایا و معایب پکیج,پکیج دیواری بهتر است یا زمینی,محاسبه ظرفیت حرارتی پکیج ، پکیج دیواری ، پکیج زمینی ، سایز پکیج,قیمت پکیج,لیست قیمت پکیج,بهترین پکیج,بهترین پکیج دیواری,بهترین برند پکیج,فروش پکیج دیواری,خرید پکیج دیواری,تولید کننده پکیج,فروشنده پکیج,خریدار پکیج,پکیج بوتان,پکیج دیواری بوتان,قیمت و لیست پکیج,پکیج دیواری ایران رادیاتور,مقایسه پکیج,بهترین قیمت پکیج ,Wall-mounted and ground package

کلیه حقوق این سایت متعلق به گروه فنی مهندسی ترموسافت می باشد.